O naszej firmie

1992

Firma Świerkot sp. z o. o. (dawne Gospodarstwo Usługowe Grzegorz Świerkot) powstała w 1992 roku w wyniku rosnącego zapotrzebowania na świadczenie usług dla rolnictwa. Skala, jakość i elastyczność naszych usług sprawia, że firma jest poważnym partnerem dla wielu odbiorców i nie ma sobie równych. Początkowo zajmowaliśmy się jedynie świadczeniem usług rolniczych. W miarę poznawania rynku i jego potrzeb, a także dla zaspokojenia oczekiwań naszych klientów i dla pozyskania nowych, poszerzyliśmy naszą ofertę o sprzedaż i naprawę maszyn, a także specjalistyczny transport sprzętu rolniczego.

2009

W listopadzie 2009 roku, w wyniku tworzenia się w Polsce sieci dealerskiej przez Spółkę Claas, firma Świerkot została jednym z jej pierwszych autoryzowanych dealerów. Nasz teren działalności w Claas to województwa Śląskie i Opolskie. Zarówno Claas jak i Firma Świerkot stawia na ciągły rowój i maksymalne ulepszanie oferowanych usług oraz produktów. Kładziemy szczególny nacisk, aby odległość pomiędzy naszymi klientami a naszymi punktami była jak najmniejsza. Z tą myślą stworzylismy filię firmy na terenie Opolszczyzny - w Reńskiej Wsi.

Jesteśmy również dealerami sprzętu następujących marek: Kuhn, Horsch, Wielton, Mandam, Kaweco.

Firma zajmuję się także sprowadzaniem i sprzedażą sprzętu rolniczego z krajów Europy Zachodniej oraz Stanów Zjednoczonych.

2010

Podczas swojej 18 letniej działalności Gospodarstwo Usługowe Świerkot ugruntowało swoją pozycję na rynku i stało się jedną z wiodących agralnych firm w Polsce, niejednokrotnie nagradzaną na szczeblu gminnym,powiatowym i wojewódzkim. W Lipcu 2010 Grzegorz Świerkot otrzymał z rąk Ministra Rolnictwa Marka Sawickiego odznakę honorową „ Zasłużony dla rolnictwa”.

2013

W dniu 01.08.2013 firma Gospodarstwo Usługowe Grzegorz Świerkot przekształciła się w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Obecnie w zarządzie spółki znajdują się trzy osoby - Prezes zarządu Grzegorz Świerkot oraz członkowie zarządu Ewa Świerkot i Paulina Świerkot. W związku w przekształceniem firmy funkcjonujemy obecnie pod nową nazwą - Świerkot Sp z o. o. Nie wpływa to jednak na zasady funkcjonowania firmy.

“Nowa nazwa, stare tradycje.”

Firma posiada wykwalifikowaną kadrę pracowników mających doświadczenie w branży rolniczej, świadczącą usługi serwisowe, sprzedaż części oraz specjalistyczną pomoc techniczną.

Skontaktuj się z nami

Kontakt z sekretariatem

TEL. 32 449 11 82
FAX 32 449 11 83

E-MAIL biuro@swierkot.pl

Świerkot sp. z o.o.

43-245 Studzionka, Pszczyny,
ul. Powstańców Śl. 113

Filia Większyce

47-208 Większyce,
ul. Raciborska 22

Filia Markowice

42-350 Markowice,
ul. Św. Floriana 9